Krajane.cz | Austrálie - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Život na NZ bez víz  (Přečteno 22129 krát)
OndřejCo



Karma: 0
Příspěvků: 3


« : Prosinec 29, 2014, 01:57:07 pm »

Ahoj,

možná už to tu bylo psáno, ale nic jsem nenašel tak snad nikoho nebudu obtěžovat svými dotazy Úsměv mám jich několik, tak budu štastný když dostanu odpověd alespoň na nějaký Úsměv

Chtěl bych se zeptat, jak je to s životem na NZ bez víza, chci vycestovat na delší dobu než jsou 3 měsíce společně s přítelkyní, ale je mi jasný že WH visa už dnes nedostanu pro oba dva, když jsou pryč během 2 hodiny od zahajeni registrace a obnovení kvoty. S angličtinou problem nemám, hovořim plynule, přítelkyně by musela chodit chvilku na kurz aby se do toho dostala. Je nějaká možnost dostat regulerní práci v oboru, u mě konkretně ve stavebnictví, když nebudu mít vízum? Četl jsem že si musim zažádat o IRD číslo, ale to by bylo pouze pro sezonní práci když nemam vizum. Jak je to potom s návratem zpátky do ČR a naopak zpět na NZ? Nebo například zdravotnictví, když se něco stane a nebudu mít vizum? Pokud máte jiné poznámky které bych měl vědet a byli by užitečné byl bych moc vděčný.

Děkuji mnohokrát za Vaše rady a názory Úsměv
Zaznamenáno
klubycko



Karma: -1
Příspěvků: 10


« Odpověď #1 : Leden 13, 2015, 07:01:27 am »

Driv to slo a bez problemu. IRD vydava danovy cislo, ktery vyridis snadno tak ze posles kopii pasu s zadosti na financak. Potrebujes nejakou NZ adresu, kam ti poslou odpoved s IRD number. Je to separatni zaslitost od prac. povoleni a pokud vim, nesdeluji si informace s imigracnim.

Prac. povoleni a vizum dela imigracni. Ja jsem prijel jako turista, dostal nabidku prace v oboru, vyridil prac. povoleni a oficialne nastoupil do prace. (par mesicu nacerno nikdo krome imigracniho neresil). Pritelkyne dostala prac. povoleni na partnership na zaklade meho povoleni. 

Prodluzovat turisticke vizum lze, kdyz mas dostatek financi. Jinak odletet na vikend na FIJI nebo Aus. a valis dalsi 3 mesice od zacatku.

Anebo muzes kontaktovat nejakeho ceskeho agenta, kterej te bude vodit za nos a oskube te jako slepici za to, ze ti "vyridi" papiry, ktere si najdes na internetu a sam vyplnis.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | NovyZeland.co.nz © 2024
Stránky krajanů o životě na Novém Zélandu. O životě, práci, srazech a akcích, zábavě, ubytování, studiu, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity na NZ.

Zahnarzt München