Krajane.cz | Austrálie - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Zažádat o vízum či nezažádat? - Názory a zkušenosti na "přežití" na Zélandu pls  (Přečteno 19707 krát)
Pav



Karma: 0
Příspěvků: 1


« : Leden 30, 2016, 01:29:21 pm »

 Ahoj, řeším teď celkem zásadní věc, a to je "kam vyrazit dál"? Jedna z možností je i Nový Zéland (v případě obdržení víza, vyrazit letos v září nebo říjnu), ale vzhledem k počtu víz pro ČR, který nepokryje všechny žádosti nechci usilovat o místo, které by mohl dostat někdo, kdo je stoprocentně rozhodnutý na Zéland vycestovat. Ocenil bych proto jakoukoliv informaci či názor někoho se zkušenostmi.

Zásadní otázka je, jestli se dá na Zélandu vydělat na živobytí a pokrýt náklady na cestu? Další otázka je, zdali to jde zvládnout i pouze s polovičním/tříčtvrtečním úvazkem a konkrétně v Aucklandu, tak abych si mohl pronajmout alespoň single room? Momentálně žiju v UK stylem "z ruky do huby" protože nemám full time job, ale nemůžu říct, že bych nějak strádal, takže jsem celkem zvyklý žít skromně.

Po třech letech v Londýně jsem už z tohohle města unavený a potřebuju změnu. Do ČR se mi ale ještě nechce. V ČR jsem pracoval oblasti umění, v Londýně fastfoody, retail atd. Očekávám, že v Aucklandu to bude stejné a pořádnou práci neseženu, ale rád bych použil Zéland jako přestupní stanici do Asie, urovnal si v hlavě jaký Asijský jazyk se začít učit a taky bych si rád užil trochu slunce po třech letech tmy (kdo žil v UK jistě ví, o čem mluvím Úsměv ).
Jen dodatek, angličtinu mám víc než dobrou a úspěšně se škrabu za CAE (C1).

Dík za každý názor.
Pavel



Zaznamenáno
BaluTom



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #1 : Únor 03, 2016, 09:12:10 pm »

Ahoj, asi ti moc neporadím ale taky budu usilovat o vízum na NZ Úsměv věřím že ho dostanu !

Měj se pěkně. Tomáš B.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | NovyZeland.co.nz © 2024
Stránky krajanů o životě na Novém Zélandu. O životě, práci, srazech a akcích, zábavě, ubytování, studiu, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity na NZ.

Zahnarzt München